Hakkımızda

1995 yılında Mehmet CAN SARI tarafından küçük bir işletme olarak kuruldu, Kasım Makine.

Kasım Makine üretim hayatına başladığı zamandan beri disiplinli, müşteri memnuniyet odaklı çalışmaya gayret etmiş, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda yatırım yapmaktan çekinmemiştir.

Haziran 2007 yılında Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesinde fabrikasını kurmuştur. Bugün 1800 m2kapalı alan 13.000 m2 açık alan üzerinde kurulu Kasım Makine; konusunda uzman deneyimli kadroları, en son teknolojiye sahip donanımı, kaliteyi amaç edinmiş anlayışı, sürekli kendini yenileyen eğitim, değişim ve gelişim proğramları ile etik değerler doğrultusunda hizmet vermeyi, tüm çalışanları ile birlikte, ilke, amaç ve görev edinmiştir.

Kasım Makine bugün yedek parça ve çelik hasır kaynak makinesi ve Plastik Rostasyon Makinası üretmektedir.

Yedek parça üretimini; treyler imalatı yapan fabrikalara; cam sektöründe yer alan firmalara, tekstil sektöründe yer alan firmalara yapmaktadır. Ve aynı zamanda Çelik Hasır Kaynak Makinesi imalatı yapan Kasım Makine bu makinenin yedek parçalarını da üretmektedir.

2004 yılına kadar Çelik Hasır Kaynak Makineleri yurt dışından Türkiye ‘ye gelmekteydi.

Kasım Makine 2004 yılında Ar-ge ve prototip çalışmalarını yaparak Çelik Hasır Kaynak makinesinin imalatına başladı. Türkiye’de ilk Çelik Hasır Kaynak Makinesi üreten firma ünvanını aldı.

Şubat 2005 yılında ilk Çelik Hasır Kaynak Makinesinin satışını yapan Kasım Makine, nisan 2005 yılından itibaren de sipariş sayısı artarak bu günlere gelmiştir. Bugün Türkiye Pazar payı %10’a çıkmıştır.

% 90 yerli üretim olan bu makineler sayesinde yurt dışına döviz çıkmamasını sağlayan Kasım Makine ülke ekonomisine de çok ciddi katkı sağlamaktadır.

Çelik Hasır Kaynak Makinesinin üretim süresi 60 gündür. Makine ile birlikte kullanım kılavuzu, yedek parça kataloğu ve bakım kitapçığı verilmektedir.
Makinelerin genel bakımları verilen talimatlara uyularak yapılması durumunda garanti süresi 1 yıl’dır; Bakımlar düzenli yapıldığı sürece makine dakikada maksimum 100 vuruş kapasitesine sahiptir. 24 saat aralıksız çalışabilir.

Çelik hasır kaynak makinesi NC kontrollü olup ilk start manüel, işlem bitene kadar otomatik olarak çalışmaktadır. Özel amaçlı çelik hasırların kaynatılmasında mükemmel sonuçlar vermektedir. Hareketler servo motorlu olup pratik ve basit ayarlarla değişik tip ve ölçülerdeki hasırlara geçiş süresi çok kısadır.Özel projelere hizmet vermek için üretilmiştir.

İşimiz amaca en iyi cevap verebilen makineler üretmektir.

TOP